CAPA Leadership

2018-2019 OFFICERS

capaboard20162017

CHAPTER PRESIDENT: Gretchen Swasey, Kappa Delta

SECRETARY: Alison Borodkin, Alpha Epsilon Phi

TREASURER: Linda Barath, Theta Phi Alpha

IMMEDIATE PAST PRESIDENT: Ashley Wohlwend, Phi Mu

NPC AREA COORDINATOR: Carol Mooney

 

2018-2019 CHAPTER DELEGATES

 

ALPHA CHI OMEGA
Delegate East: Jill Koenig
Alternate West: Nancy Wible
National Website: https://www.AlphaChiOmega.org 

ALPHA DELTA PI
Delegate: Kerry Sarosy
Alternate: Bonnie Zukerman
Alternate: Nancy Gervinski
National Website: https://www.AlphaDeltaPi.org

ALPHA EPSILON PHI
Delegate: Arlene Wieder
Alternate: Alison Borodkin
National Website: https://www.AEPhi.org

ALPHA GAMMA DELTA
Delegate: Pat Magee-Nemetz
Alternate: Monica Ellis
National Website: https://www.AlphaGammaDelta.org

ALPHA OMICRON PI
Delegate: Linda Standish
National Website:
https://www.AlphaOmicronPi.org

ALPHA PHI
Delegate West: Jessi Hinz
Alternate East: Rea Wedekamm
National Website: https://www.AlphaPhi.org

ALPHA SIGMA ALPHA
National Website: https://www.AlphaAigmaAlpha.org

ALPHA SIGMA TAU
Delegate: Michele Golob
National Website: https://www.AlphaSigmaTau.org

ALPHA XI DELTA
Delegate West: Diane Richards
Alternate West: Pat Mueller
National Website: https://www.AlphaXiDelta.org

CHI OMEGA
Delegate West: Katie Keane
Alternate East: Nancy Toth
Alternate West: Jessica Hanna
National Website: https://www.ChiOmega.org

DELTA DELTA DELTA
Delegate: Wendy Stummer
National Website: https://www.TriDelta.org

DELTA GAMMA
Delegate East: Leslie Cooke
Alternate West: Kim McLaren
National Website: https://www.DeltaGamma.org

DELTA PHI EPSILON
Delegate: Rachel Lilek
National Website: https://www.DPhiE.org

DELTA ZETA
Delegate West: Betty Ann Hodan
Alternate East: Jean Rains
Alternate West: Lauren Hanna
Natinal Website: https://www.DeltaZeta.org

GAMMA PHI BETA
Delegate East: Sarah Wojciechowski
Alternate West: Dottie Cibula
National Website: https://www.GammaPhiBeta.org 

KAPPA ALPHA THETA
Delegate: Tina Rozman
National Website: https://www.KappaAlphaTheta.org

KAPPA DELTA
Delegate: Cheryl Weaver
Alternate West: Gretchen Swasey
National Website: https://www.KappaDelta.org

KAPPA KAPPA GAMMA
Delegate: Alex Eagle
Alternate: Emily Gamauf
National Website: https://www.KappaKappaGamma.org

PHI MU
Delegate: Ashley Wohlwend
Alternate: Carolyn Beears
National Website: https://www.PhiMu.org

PHI SIGMA SIGMA
Delegate: Nori Wieder
National Website: https://www.PhiSigmaSigma.org

PI BETA PHI
Delegate West: Carol Hacker
Alternate East: Jennifer Goodmant
National Website: https://www.PiBetaPhi.org

SIGMA DELTA TAU
Delegate: Evy Davis
Alternate: Jamie Peltz
National Website: https://www.SigmaDeltaTau.org

SIGMA KAPPA
Delegate: Rhonda Planchet
Alternate: Sarah Griffin
National Website: https://www.SigmaKappa.org

SIGMA SIGMA SIGMA
Delegate: Cherie Pandora
Alternate: Erin McCafferty
National Website: https://www.SigmaSigmaSigma.org

THETA PHI ALPHA
Delegate: Linda Barath
Alternate: Katherine Sweeny
National Website: https://www.ThetaPhiAlpha.org

ZETA TAU ALPHA
Delegate East: Karen Erlenbach
Alternate West: Wendy Manfredi
Alternate East: Kathy Imbler
National Website: https://www.ZetaTauAlpha.org